Jakub Krejčí logo
Jakub Krejčí logo

O 244 % více objednávek už za první měsíc

Je 1. října 2020 a do Vánoc zbývají necelé 3 měsíce. Klient má e-shop snad se všemi druhy alko i nealko nápojů (5 000 položek na skladu) a jasné zadání: Podíl nákladů na obratu (PNO) mít na 5 %.


V segmentu, kde jsou reklamní systémy nemilosrdné a inzerce alkoholu povolena jen za určitých podmínek, to není snadná výchozí pozice. Nemluvě o nízkých maržích a poměrně vysoké konkurenci. Na druhou stranu to ale není nic, s čím by si zkušený odborník neporadil.

Máme Sklik, Google a něco málo k tomu. Jako první jsem dostal na starost Sklik. Stávající propagace měla své nedostatky a proto mé první kroky směřovaly k její nápravě. Především v těchto třech oblastech...

Akvizice nových zákazníků

V nákupních kampaních jsem objevil několik ztrátových segmentů (např. sirupy), které měly děsivě vysoké PNO až ke 205 %. Kdykoliv je PNO vyšší než marže, znamená to, že jsme v mínusu. Tímto se zcela zbytečně tříštil rozpočet na nevýhodné segmenty.

Postupnou analýzou jsem tedy řadu z těchto segmentů utlumil a manuálním biddingem nastavil jednotlivé ceny za proklik zákazníka, které vycházely ze zkušeností a minulých výsledků.

Pamatujte na to, že při podobně širokém portfoliu nemusíte být s reklamou všude. Dělejte akvizici tam, kde to dává smysl — a tedy vydělává.

Remarketing

Remarketing je modla současného online marketingu. A ještě aby ne. Když zákazník nenakoupí hned, můžete ho pomocí remarketingu v následujících dnech zkusit přesvědčit, aby nákup dokončil. Ve firmě tuto metodu používali, nebyla ale zcela dobře nastavená.

Největší šance získat zákazníka, který hned nenakoupí, je obecně hned po zhlédnutí produktu. Proto jsem okno 30 dnů, jak byl remarketing doposud nastavený, rozdělil na 3 části a nejvyšší nabídku dal na rozmezí 0-3 dny, což funguje nejlépe. Naopak 17 dnů po navštívení produktu už moc lidi nenakupuje.

Podobné segmentování publika je pro remarketing výhodné. Například na 0-3 dny, 4-7 dnů a podobně. Zjistíme tak, že na 0-3 dny můžeme mít vyšší nabídku než u 14. dne. Zkrátka čím později „lovíte“ zákazníka, tím dráž vás to vyjde.

Absence vyhledávacích reklam

Není rum jako rum. Zákazníci jsou zvyklí hledat konkrétní název — třeba A.H.Riise Non Plus Ultra. Přesně u takového vyhledávání chceme naši reklamu zobrazovat. Část PPC marketérů ale podobné zadání chytře obchází pomocí funkce „keyword“, k čemu přidají jen monotónní popis. Hotovo, práce je. Faktura tady. Nemusí to být nutně špatně, mnohdy (jako třeba v tomto případě) se nám ale vyplatí jít více do hloubky a vyhledávání zpřesnit.

Abychom v tomto směru tedy získali lepší výsledky, udělal jsem kompletní analýzu prodeje. Na základě zjištěných údajů jsme pak zavedli vyhledávání na TOP 10 kategorií a tvořili reklamy přímo na daný produkt. Výsledek? PNO pod 4 %.

Díky všem těmto krokům se nám hned v prvním měsíci podařilo zvýšit objednávky o 244 %. Další měsíc jsme měli 218 %. A kdyby sklad nezahlásil stop stav, mohli jsme pokračovat dál. V tomto bodě jsme se ale logicky rozhodli reklamu zcela utlumit. K zajímavým číslům jsme se mimochodem blížili i s hodnotou objednávek.

Reklamy tak během mé správy za pouhé dva měsíce vydělaly 40 % ročního obratu z Skliku. A podobně to může být i u vás.

Chcete se vyhnout podobným chybám v nastavení kampaní nebo opravit, co doposud nefunguje? Připravím pro vás PPC AUDIT, kde analyzuji reklamy hezky od podlahy. Pomůže vám to ukázat řadu ztrátových faktorů a hlavně cestu, jak vše zlepšit.

kontakt

Začněme se bavit

  nebo volejte
  ohlasy dalších klientů
  Jan Petrák
  Většího zapáleného „blázna“, co miluje svoji práci, jsme si nemohli přát.
  Jindřich Látal
  Výborný poměr cena/výkon.
  Jan Halačka
  Pro spolupráci doporučuji, protože kromě jeho profesního rozhledu mě moc bavila i vstřícnost a přátelskost v komunikaci.
  Luděk Vémola
  Jediný z odborníků, který byl ochotný se mému problému věnovat.
  David Brandejs
  O všem mám dokonalý přehled a k tomu skvělá lidská komunikace.
  Jakub Eliáš
  Ze dne na den je znát změna ve výsledcích v Google Ads.
  Olga Barešová
  Pomohl nám zvýšit prodeje na e-shopu o více než milion korun měsíčně.
  Šárka Chmelařová
  Velmi oceňuji profesionální přístup po celou dobu spolupráce.
  Jakub Krejčí
  Jakub Krejčí PPC
  Top